להקמה וניהול חנות באינטרנט ע"י סמארטפון! לחץ כאן »

חטיבת גולני - גדוד 51
אתר לוחמי גדוד 51 במלחמת יום הכיפורים, 1973

העסק שלך יכול להופיע כאן. לחץ כאן לפרטים »

חדש באתר

* מדור קישורים למדיה: סירטונים שונים (ראה בתפריט)


חדש באתר

* מדור לזכרם. לזכר חברים שנפטרו (ראה בתפריט)


חדש באתר

* מדור הודעות העמותה (ראה בתפריט) 


חדש באתר

* מדור ספרים (ראה בתפריט) 


גיוס תרומות

עמותת הגדוד מגייסת תרומות שמטרתן לשמר את הקשר ולסייע למשפחות השכולות ולמשפחות נזקקות מקרב הלוחמים. למעוניינים לתרום: מספר חשבון הבנק מופיע בדף העמותה (בתפריט)ביקור אצל משפחת עוזרי


ביקור אצל מש' עוזרי 1.3.06

חברים יקרים,אין לי שמץ של אשליה שאצליח להעביר לכם ולו במעט מעצמת החוויה של אותו ביקור בביתם של יונה וזכריה,האח והגיסה של חברינו לפלוגה שמואל עוזרי הי'ד, רוחו של שמוליק  ריחפה כל הזמן מעל והשרתה במקום אוירה מיוחדת של  קדושה .

בכל זאת אספר ואביא לכם משהו ממה שהיה , אבל במה להתחיל  ?

האם אספר לכם ע'כ ששבט עוזרי לדורותיו מחובר לעם ולמדינה בעבותות ברזל ושכל הבנים במשפחה שירתו או משרתים ביחידות קרביות ובמיוחד בגולני או שאנסה להביא לכם משהו על קבלת הפנים החמה לה זכינו בבית המשפחה ועל ארוחת הערב שבה התכבדנו, ארוחה כיד המלך פרי יצירתה של בעלת הבית יונה ,או אולי ע'כ שסיפרו שם על עוזרי הררנ'טיסט שבחיים לא פספס אפילו פצצה אחת?

אז אתחיל באלעד הבן שריגש אותנו מאוד בזה שבחר בגולני כדי להמשיך את המסורת והתעקש לשרת בגד' 51 לשמור על הגחלת,היום הוא סמל מחלקה בפל' ב' בגדוד.

אחיו הגדול, גולן , על אף ששמו מחייב משהו היה בגבעתי – לא נורא .

אתה יודע גולן מה מספרים על גבעתי , בעוד שגולני קודם כל מסתערים ורק אח'כ  חושבים והצנחנים חושבים ואח'כ מסתערים, גבעתי חושבים שהם מסתערים !!!

במשפחה מסורת ארוכה ומפוארת של לוחמים : אחיו הבכור של שמוליק ,שלמה היה לוחם בגד' 13 , שמעון האח השני  שבינתיים נפטר ממחלה, יהי זכרו ברוך, נלחם בששת הימים בשורות גד' 51. אח נוסף ,מנחם היה לוחם בגבעתי וזכריה המארח היה לוחם בפלוגת חרמ'ש  בחטיבה 7 . אכן משפחה לוחמת.

על משובת הנעורים של שמוליק סיפרה אחותו ליאת איך היה שמוליק מפחיד אותה שהגיע התור שלה לקבל זריקה אחרי שסיים להזריק לעופות. סיפרה איך הייתה נהנית לעבוד במחיצתו במטעי התפוחים ה-והזיתים של המשפחה במושב צלפון.דרך אגב מי שרואה את ליאת לא יכול לפספס היא דומה לשמוליק כמו שתי טיפות מים. ליאת באה למפגש איתנו יחד עם בעלה ועם בנה שלו . שלו היום בן 11 והבטיח להזמין אותנו לבר מצווה בעוד שנתיים דיר בלקום לשכוח אבא שלך שמע שהבטחת.

הייתה גם אילת אחותה של יונה שבאה לעזור בהגשה יחד עם הקטנה שלה תודה אילת ושנתראה  בשמחות (שלחי לנו בבקשה מהתמונות שצילמת).

ריגש אותנו במיוחד עד דמעות (אני חושב שלא נשארה אף עין יבשה) זכריה  המארח  שקרה בפנינו מכתב שכתב לשמוליק אחיו ז'ל אחרי שפגש אותנו, החברים מפל' ג' ,בטקס האזכרה השנתי של החטיבה ביולי אשתקד מכתב שבחר לתת לו את הכותרת " 31 שנים של המתנה"

לאלה מביננו שעדיין מתלבטים בדבר חשיבות הקשר עם המשפחות השכולות אני מתכבד להביא את דבריו והנה הם לפניכם:


   שלושים  ואחת  שנים  של  המתנה