להקמה וניהול חנות באינטרנט ע"י סמארטפון! לחץ כאן »

פורטל משפטי - רשלנות רפואית - המלצות על עורכי דין.
רשלנות רפואית. פורטל הפיצויים הישראלי - המלצות על עורכי דין, מאמרים.

העסק שלך יכול להופיע כאן. לחץ כאן לפרטים »
פורטל משפטי - רשלנות רפואית - המלצות על עורכי דין, מאמרים.

פיצוי של כ- 1,000,000 ₪ להורים שבתם נפטרה מספר שעות לאחר לידתה כתוצאה מרשלנות רפואית


התוצאה של טיפול לקוי ביילוד עשויה להוביל לפגיעה קשה ביותר אשר תלווה את היילוד כל חייו, כגון שיתוק מוחין ואף מוות.

כך לדוגמא, בית המשפט נתן תוקף של פסק דין להסכם פשרה לפיו סכום הפיצוי שנקבע להורים שבתם נפטרה מספר שעות לאחר לידתה עקב רשלנות רפואית הועמד על סך של כ – 1,000,000 ₪.

ההורים של התינוקת המנוחה הגישו תביעה בגין רשלנות רפואית באמצעות משרד עורכי דין אבי לוטן כנגד בית חולים במרכז הארץ וכנגד קופת החולים שבבעלותה בית החולים.

לפי המומחה הרפואי מטעם התביעה, התינוקת ז"ל סבלה לאחר לידתה מדימומים מוחיים לאחר לידת ואקום, אלא שהצוות הרפואי במח' תינוקות לא איבחן אותם בזמן, וזאת למרות שהיו סימנים ברורים המעידים על תהליך מוחי חריף כגון: אירועים של כיחלון, ירידות סטורציה, (ממצאים החשודים לאפניה-הפסקת נשימה), מרפס בולט ונפוח, שיתוק של עצב פציאליס).

לדברי המומחה מדובר ברשלנות רפואית קשה שעה שהרופא התורן לא הורה על בירור וטיפול דחוף למרות הממצאים הקשים. כתוצאה מכך, חל עיכוב ניכר בטיפול בתינוקת, ורק לאחר שעות רבות היא עברה ניתוח במח' פגים במהלכו נפטרה.

בגין המקרה המצער, ולבקשת הנהלת בית החולים הנתבע, מונתה ועדת בדיקה פנימית מטעם הנתבעים לבדיקת המקרה, כאשר בין יתר מסקנות הועדה נכתב כי למרות סימני האזהרה שהופיעו במחלקת ילודים, היה עיכוב במחלקת הילודים באבחון הבעיה ובהתאמה עוכב גם הטיפול.

בעקבות האירוע הטראגי הגיש משרד הבריאות קובלנה משמעתית כנגד הרופא התורן במח' תינוקות. בכתב הקובלנה המשמעתית נרשם כי הרופא התורן "גילה התנהגות שאינה הולמת רופא ורשלנות חמורה במילוי תפקידו".

לגולשי הפורטל עומד ייעוץ ראשוני באמצעות עו"ד אבי לוטן המייצג מקרים קשים של רשלנות רפואית.
טל': 03-6916555, מוקד הודעות: 03-7542221, אתר אינטרנט: www.lotan-law.co.il, דוא"ל:alotan@lotan-law.co.il  
פורטל משפטי - רשלנות רפואית - המלצות על עורכי דין, מאמרים