להקמה וניהול חנות באינטרנט ע"י סמארטפון! לחץ כאן »

** תמיכה טכנית למחשב - מכל הלב ** YOS4U **

העסק שלך יכול להופיע כאן. לחץ כאן לפרטים »

זהירות !! שימו לב !!מזימת הונאה במייל מ"בנק הפועלים"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3973364,00.html אם קיבלתם את המייל שכותרתו Bank Hapoalim - Important Message!! אל תלחצו על הלינקים בפנים, זוהי הונאת פישינג. ידעו את אנשי הקשר שלכם.


וירוס בפייסבוק

זהירות !! מסתובב בפייסבוק וירוס שמשבש את המחשב.אם אתם מקבלים הודעה ממישהו מוכר, בצירוף לינק לא ברור (בדרך כלל מפנה לבלוג), לא ללחוץ על הקישור ולמחוק את ההודעה !!!!


מדריך - כיצד משדרגים את הרשת האלחוטית

פרטים מלאים בעמוד הקמת רשת ביתית ושיתוף משאבים  


מדריך חדש להורדות סרטים

מדריך להורדות סרטים מהאינטרנט והקרנתם ב-dvd הביתי זה ממש מדריך של צעד אחר צעד ומתאים לאנשים שאין להם שום ידע ממקודם בעמוד - הכל על סרטים כתוביות ומקודדים


Mmm Free - תוכנת חינם לשליטה על תפריט הלחצן הימני

ראו בתפריט: תוכנותקישורים

100 טיפים - המשך


 

הסודות הקטנים של אופיס / אביב הוד

טיפים לשימוש בחבילת התוכנות המשרדיות הפופולרית

• 100 טיפים – כתבה שישית מתוך עשר

 

1. חתימה אישית באאוטלוק: אפשר לדאוג לכך שבכל מכתב שתשלחו יופיע שמכם ומספר הטלפון שלכם. באאוטלוק אקספרס גשו ל"כלים" – "אפשרויות" וללשונית "חתימות". תוכלו ליצור חתימה טקסטואלית או לטעון קובץ HTML שהכנתם מראש. באאוטלוק הנתיב הוא "כלים" – "אפשרויות" והלשונית "תבנית דואר". החתימות למטה.
2. מייל מתוזמן: רוצים להראות לבוסים שאתה קמים לעבודה מוקדם ומסיימים מאוחר ? שלחו להם מייל מתוזמן. כתבו את המייל מראש באאוטלוק, הזינו את כתובת הנמען ורגע לפני השליחה בחרו ב"אפשרויות" (נמצא בשורה של כפתור השליחה). כעת סמנו V ליד "אל תשלח לפני" ובחרו בתאריך השליחה ובשעה הרצויה – נגיד, יום שישי בשעה 18:00. חשוב: האאוטלוק חייב לפעול בשעה שבחרתם.
3. חתימת יד: רוצים לשכלל את הטיפ הראשון ? קשקשו את חתימתכם הידנית בתוכנת הצייר. הקיפו בריבוע ובצעו "העתק". הדביקו בוורד ולחצו על החתימה. עכשיו היכנסו לתיקון השגיאות האוטומטי. מתחת ל"החלף" רשמו, למשל, "sng". וודאו שמסומן טקסט מעוצב. לחצו על "הוספה" ואשרו. עכשיו נסו להקליד "sng" במסמך חדש ותקבלו את החתימה שיצרתם.
4. להדגיש מילה: איך אתם מדגישים מילה ? סביר להניח שאתם מסמנים אותה עם העכבר מתחילתה ועד סופה ואז לוחצים על ה-B בסרגל העיצוב. הנה דרך פשוטה יותר לעשות את זה: מקמו את הסמן במילה, לא משנה איפה, ומבלי לסמן שום דבר, פשוט לחצו על Ctrl+B. רוצים להטות מילה ? Ctrl+I. לסמן קו תחתון ? Ctrl+U.  לסימון כמה מילים ללא שימוש בעכבר פשוט החזיקו Ctrl+Shift, ואז נועו עם החצים ימינה או שמאלה.
5. איתור תיקיית האחסון של אאוטלוק ואאוטלוק אקספרס: אם אתם רוצים לגבות את תיקיית הדוא"ל של אאוטלוק אבל אין לכם מושג איפה היא מתחבאת, היכנסו ל"כלים" – "אפשרויות" וגשו ללשונית התחזוקה (אם אין לכם כזו, חפשו את "הגדרת דואר"). תחת הכפתור "תיקיית אחסון" (או "קובצי נתונים") תמצאו את הנתיב שבו התוכנה שומרת על קובץ הדוא"ל שלכם. לחצו על "פתיחת תיקייה", סמנו את קובץ ה-PST, העתיקו ושמרו במקום בטוח. אפשר אפילו לצרוב אותו על דיסק.
6. הדפסה בזול: את רוב ההדפסות שלכם, במיוחד בשחור לבן, אתם זורקים במילא אחרי כמה ימים. במקום לבזבז עליהן דיו יקר, אפשר להורות למדפסת להשקיע בהן פחות. היכנסו ל"התחל", ושם ל"מדפסות ופקסים". הקליקו בכפתור ימין על המדפסת שלכם, ובחרו "מאפיינים". חפשו שם את המושג "טיוטה" או "Draft" ובחרו בו לברירת המחדל שלכם. הפגיעה באיכות לא משמעותית ואילו מהירות ההדפסה תשתפר פלאים.
7. תפוצה באאוטלוק: כך תשלחו מייל לכל החברים בבת אחת: פתחו הודעה חדשה באאוטלוק. לחצו על המילה "אל". בחלון שיפתח, בחרו ב"מתקדם" ואז "חדש". בחרו "רשימת תפוצה חדשה", תנו לה שם קליט והוסיפו לה אנשים באמצעות "הוספת חדש" או "בחירת חברים". כשתסיימו, לחצו על "שמור". עכשיו כל מה שנותר הוא לרשום בשדה ה"אל" את שמה של רשימת התפוצה ולשלוח. מומלץ לכתוב את הרשימה כשדה BCC (עותק מוסתר) כדי שלא כולם יוכלו לדעת למי עוד שלחתם את המייל. פשוט לחצו על "אל" ורשמו את שמה בשדה ה-BCC שלמטה .
8. לשלוח פקס: כדי לשלוח פקס מהמחשב אתם צריכים מודם-פקס מהסוג הישן, זה שמצפצף. ייתכן שיש לכם כזה במחשב בבית, או במחשב הנייד. הכניסו את הדיסק של חלונות XP לכונן, גשו ללוח הבקרה והקישו על האייקון של "הוספה/הסרה של תוכניות". בכרטיסיית רכיבי חלונות תמצאו את תוכנת הפקס. התקינו אותה והשתמשו להנאתכם. רק אל תשכחו לחבר את המחשב לקו הטלפון לפני.
9. שיתוף גיליון אקסל ברשת: יש לכם גיליון אקסל שצריכים לעבוד עליו במקביל כמה אנשים ? מתוך הגיליון בחרו "כלים" – "שיתוף חוברת עבודה", סמנו "אפשר  שינויים על ידי יותר ממשתמש", אשרו ושמרו. כעת כל מי שחשוף לקובץ יוכל להיכנס במקביל ולשנות. השינויים ייראו בעת שמירה של הקובץ. סופר יעיל.
10. ניקוד בחלונות: מפעילים את Caps Lock, מחזיקים את מקש Shift לחוץ, ואז עוברים על שורת המקשים העליונה (זו של הספרות) כאשר הסמן נמצא על האות שרוצים לנקד. כל אחד ממקשי הספרות ייתן סימן ניקוד אחר.

 

עבודה בריאה מול המחשב / ניצן וידנפלד

 


טיפים לשימוש בריא במחשב

• 100 טיפים – כתבה שביעית מתוך עשר

 

1. גב תחתון: בזמן העבודה מול המחשב הגב התחתון הוא החלק בגופכם שנושא את רוב המעמסה. הקטינו את הסיכון לכאבי גב על ידי הצמדה של הגב התחתון למשענת הכיסא שלכם. אם מקום העבודה שלכם הוא מהסוג שלא מייחס חשיבות לבריאות העובדים, משענת הכיסא תהיה גבוהה מדי או מפורקת. לכן הביאו מהבית כרית או מגבת מגולגלת כדי לתמוך בגב התחתון.
2. רגליים: כדי להוריד עוד מעמסה מהגב שמרו על תנוחת ישיבה נכונה. הרגליים אמורות לנוח בצמוד לרצפה או על משענת לרגליים. התרחקו כמה שאפשר מתנוחות המזכירות את האופן שבו אתם יושבים מול הטלוויזיה: אל תרימו את הרגליים ואל תקמרו את הגב.
3. מסך: נסו לגעת במסך שלכם מבלי לזוז מהכיסא. הצלחתם ? אתם יושבים קרוב מדי ומאמצים את העיניים והכתפיים. לאחר שהרחקתם את המסך, כוונו אותו כך שהקצה העליון שלו נמצא מעט מתחת לקו המצח שלכם. מרכז המסך אמור כרגע להיות בדיוק מול העיניים שלכם. 4. תאורה: עבדו תמיד בחדר מואר בתאורה ניטרלית (לא צבעונית), שאינה בוהקת מדי. אם אין לכם שליטה על התאורה מסביבכם, אתם יכולים לגרום למסך שלכם לפצות על כך. חפשו בתפריטים שלו, אלה שמופעלים על ידי הכפתורים שעל המסך, את ההגדרות של "טמפרטורת הצבע". השתמשו בערך נמוך מ-5,400 לתאורה משרדית עמומה, ב-5,400 לחדר מואר היטב ובערך גבוה יותר לחדר עם תאורה בוהקת מדי.
5. קצב רענון: מסך מרצד הוא מתכון לכאבי ראש ועיניים. דאגו שקצב הרענון במסך שלכם יעמוד על 70 הרץ לפחות. הנתון הזה מתייחס למסכי ה-CRT השמנמנים מהסוג הישן. במסכים דקים הבעיה הזו אינה קיימת.
6. הפסקות: גם אם הבוס לוחץ והדדליינים מתחילים לזמזם מסביבכם, קחו הפסקות. זה לטובתכם. פעם בשעה לכל הפחות קומו מהכיסא, התמתחו וחדשו את זרימת הדם לישבן. בנוסף, תתפלאו לגלות כמה הפסקה קטנה לגוף ממריצה את גלגלי המחשבה.
7. מקלדת ועכבר: המקלדת אמורה להיות בערך בגובה המרפקים שלכם. כן, כל כך נמוך. העכבר צריך להמתין לכם קרוב מאוד למקלדת. אם תקפידו לעצב כך את סביבת העבודה שלכם, תוכלו למנוע כאבים באזור הכתפיים.
8. אצבעות: רוב האנשים משתמשים בכוח רב מדי כשהם מפעילים את המקלדת או הג'ויסטיק של המחשב. הימנעו מ"תסמונת אצבעות פלייסטיישן" על ידי הקשות רגועות ועדינות. גם המקלדת שלכם תיהנה מכך.
9. ניקיון: המקלדת שלכם היא בית גידול לחיידקים, ואתם לא רוצים לדעת אילו יצורים חיים בתוך האבק שבמחשב שלכם (טוב: קוראים להם קרדיות האבק והם גורמים לאלרגיה. עכשיו אתם יודעים). נקו את המחשב מבפנים אחת למספר חודשים ואת המקלדת לפחות פעם בחודש. תמיד שטפו ידיים לאחר עבודה במחשב משרדי.
10. התאמה אישית: גשו לחנות מחשבים ונסו מספר מערכות של עכברים ומקלדות. אל תקנו משהו רק כי הוא "ארגונומי" ואל תבחרו במוצר הארגונומי היקר ביותר. לכל אחד מאיתנו העדפות משלו, מצאו את הסט שאתם מרגישים איתו הכי נוח.

 

לחפש ולמצוא / תומר ליכטש

טיפים לחיפוש מוצלח יותר ברשת

• 100 טיפים – כתבה שמינית מתוך עשר

1. המוח: לפני שאתם מחפשים באינטרנט, כדאי לעצור לרגע ולהשתמש בגאדג'ט הראשון שלנו – המוח. חשבו מה בדיוק אתם מחפשים. ברגע שתוכלו להגדיר את הדבר הזה במילים, חצי הדרך מאחוריכם.
2. גוגל: גוגל מאפשר חיפוש מדויק בכמה טריקים פשוטים. אם תכתבו למשל את מחרוזת החיפוש "בתוך גרשיים", התוצאות שגוגל יחזיר תהיינה אלה שיכילו את הטקסט במדויק. אם אתם רוצים לחפש באתר מסוים, כתבו לפני מחרוזת החיפוש את המלה ":site" (בלי הגרשיים), ואחריה את כתובת האתר המדויקת (בלי רווח); כך החיפוש יתבצע באתר הזה בלבד.
3. חיפוש נושאי: מנועי חיפוש משוכללים כמו vivisimo.com ו-clusty.com ינברו בקרביים של האינטרנט ויעלו לפניכם את התוצאות לפי קטגוריות מסוימות (Clusters), כך שמציאת הפרט שאתם מחפשים תהיה קלה בהרבה.
4. סרטים ושירים: אם החלטתם להוריד סרטים מהאינטרנט, יש מי שמוכן לעזור לכם, לפחות למשתמשי הפיירפוקס שביניכם. הסרגל Torrent Search Bar יחפש עבורכם בבת אחת ביותר מ-20 מנועי חיפוש שונים.
5. 144: חברת בזק השיקה לאחרונה מחדש את אתר 144, שמאפשר לאתר מספרי טלפון קוויים, סלולריים וגם מספרי טלפון אצל ספקיות הכבלים. עם מעט מזל, ממש מעט, תמצאו גם את כתובת המגורים של האדם שאתם מחפשים.
6. כל המוזיקה והסרטים: AllMusic הוא האנציקלופדיה הכי גדולה ברשת לתחום המוזיקה. באותה נשימה נזכיר גם את Shiron.net, מאגר עצום של שירים בעברית, ואת Mooma, שיעזרו לכם בכל מה שקשור למוזיקה ישראלית. בעולם הקולנוע, האורים והתומים הוא אתר IMDB.
7. וויקיפדיה: כמעט לכל שאלה שיש לכם בנושאים כלליים, נושאים טכניים, ואפילו לגבי תוכנות – בוויקיפדיה תהיה תשובה. אם לא בוויקיפדיה העברית אז בגרסה האנגלית.
8. מילון מורפיקס: מילון עברי-אנגלי-עברי אונליין, שימושי ובחינם.
9. בבילון חופשי: תוסף Dictionary Tooltip לדפדפן פיירפוקס יפתח לפי דרישתכם בועה ובה כל מילון שתרצו מתוך מבחר מרשים – כולל בבילון האנגלי-עברי.
10. תשובות: חיפוש ערך ב-Answers.com ישלוף מאמרים, פירושים, מפות, ובתחתית הדף גם תרגום לתריסר שפות, ובהן עברית.

 

  

איך להכיר אנשים /  אורי ברקוביץ'

טיפים להכרויות ברשת

• 100 טיפים – כתבה תשיעית מתוך עשר

 

1. עמוד אישי: פתחו עמוד אישי ברשת חברתית המתאימה לאופי ולגיל שלכם. צעירים ברוח ובגיל יעדיפו את שוקס, בני נוער ירגישו בנוח ברשת של מקושרים, ואילו הבוגרים שבינינו עשויים לפנות לדקס. מי שמחפש קשרים על רקע מקת צועי יכול לפנות לקפה דה-מרקר. למי שרוצה לצאת מהביצה המקומית כדאי לפתוח עמוד אישי במייספייס. אל תטעו ברשתות החברתיות: למרות שאף אחד לא מצהיר על כך, הן מתפקדות במידה רבה כאתרי היכרויות, רק בחינם.
2.
פרופיל גבוה: פתחו במקביל פרופילים ברשתות החברתיות הייעודיות. צלמים וחובבי צילום באתר פליקר, חובבי אירועים חברתיים ומסיבות ב-ILCU.com ובעלי תחביבים דומים לשלכם בפורומים של תפוז. באתרים האלה מחכים לכם מאות אנשים שאוהבים בדיוק את מה שמעניין אתכם.
3.
להגדיל חשיפה:
 כדי להגדיל את החשיפה אליכם מומלץ להצטרף לתתי הקבוצות הפועלות בתוך הרשתות החברתיות. בעולם הבלוגים קוראים להם טבעות. בפליקר יש גם קבוצות מיוחדות לכל ז'אנר.
4.
לדפוק כרטיס:
 תמיד תוכלו לפתוח חשבון אנונימי וריק רק כדי שתוכלו לקרוא, לצפות בתמונות ולהגיב אצל אחרים, אבל זה בהחלט לא מומלץ. בוודאי תרצו שמי שביקרתם אצלו יכבד אתכם בביקור גומלין ולא תרצו שהוא יגיע לעמוד שיבריח אותו בחזרה. כשהם יגיעו כדאי שהם ימצאו שם תמונות מחמיאות שלא רק מספרות איך אתם נראים, אלא גם יכולות להגיד משהו על האישיות שלכם.
5.
תרשום תרשום: המנוע האמיתי של הרשתות החברתיות והבלוגים הוא התגובות. אם לא תגיבו אצל אחרים, פשוט לא יהיו לכם חברים. זכרו, למרות שהבלוגרית שאצלה אתם מגיבים היא המרכז, אתם בהחלט יכולים להשתמש בבלוג שלה כדי לרקום קשרים עם שאר המגיבים.
6.
בלוג לעם:
 גם אם אתם לא מצטיינים בכושר ביטוי בכתב, אולי בכל זאת כדאי לכם לפתוח בלוג, ולו כדי שתוכלו להתערבב בקלות בקהילות השוקקות שיש בבלוגייה של תפוז, ישראבלוג, בלוגלי ואחרים. גם שם, להגיב זה שם המשחק.
7.
המסלול המהיר:
 אתרי היכרויות מצריכים מעט מאוד השקעה של זמן ואנרגיה לפני שתפגשו את הגולש בצד השני, וזה מתאים לכל מי שמרגיש שהוא זקן מדי לרשתות חברתיות או שפשוט זמנו יקר. בכל מקרה, העובדה ששילמתם 129 שקל בחודש לא פוטרת אתכם מלהשקיע. והכוונה היא לא רק בתמונות, אלא גם במה שאתם כותבים על עצמכם. תתפלאו, אבל יש מי שקורא. מאידך, אל תהססו לפנות לחברים ללא תמונות.
8.
מסביב לעולם:
 רוצים להכיר מבקרים מחו"ל או להכיר מקומיים בטיולים בעולם ? הירשמו ל-hospitalityclub.org או ל-couchsurfing.com ותוכלו לארח, להתארח או סתם להראות לבחורה נחמדה מצ'כיה או בחור מגרמניה את העיר או הקיבוץ שלכם.
9. עוד כיוונים:
מקומות שלא חשבתם עליהם – מישהו הגיב לתמונה שלך ממסיבה ? הוריד ממך שיר בסולסיק ? צרו קשר
והמשיכו במייל או במסנג'ר.
10.
לפרוש כנפיים:
 אם כל מה שתעשו ברשת זה לקשקש עם החברים שכבר יש לכם, להוריד קבצים ולקרוא חדשות, יהיה לכם נורא מעניין אבל תהיו הרבה יותר בודדים. תזיזו את עצמכם, יש עולם ומלואו שם בחוץ.

 

ועוד דברים שטוב לדעת / תומר ליכטש

 

טיפים כלליים לגולשים ברשת

• 100 טיפים – כתבה עשירית ואחרונה בסדרה

1. לשלוח קבצים גדולים: עדיף שלא לשלוח קבצים גדולים במייל. הם תמיד "חשודים" בעיני שרתי הדואר, ויש סיכוי שלעולם לא יגיעו לנמען. האתר yousendit.com יסייע לכם בשליחת קבצים גדולים. ההליך פשוט: מעלים את הקובץ ומפרטים למי לשלוח מייל עם כתובת להורדה. סיוע דומה מספקת התוכנה Pando.
2.
חיפוש במחשב: חיפוש קובץ במחשב שלכם הוא לרוב חוויה מתסכלת. פה נכנסת גוגל עם פתרון יעיל: תוכנת חיפוש לדסקטופ, שמייצרת אינדקס של כל הקבצים שלכם ומאפשרת לכם לשלוף כל קובץ במהירות וביעילות.
3.
הרשמה מהירה:
 כמעט כל אתר שתנסו להירשם אליו ידרוש מכם כתובת אימייל אמיתית. כדי לוודא שהיא אכן כזו, הוא ישלח לכם לכתובת הזו קוד מיוחד, שתצטרכו לאשר. מכאן והלאה, במקרה הטוב, האתר ישלח לכם למייל מדי פעם עדכונים. במקרה הרע, הוא יטריד אתכם בספאם על בסיס יומי. אז מה אפשר לעשות? Getonemail.com  פותר את הבעיה, **** תמיכה טכנית למחשב - מכל הלב ** YOS4U ****