להקמה וניהול חנות באינטרנט ע"י סמארטפון! לחץ כאן »

לאבלי דבש יווני
האתר היווני של לאבלי: רדיו דבש יווני - מוסיקה יוונית 24 שעות ביממה, שידורים אונליין, הורדות שירים ואלבומים, קליפים, פלייבקים, רדיו וטלויזיה, זבקיקו, רמבטיקה, סירטאקי, ציפטטלי, בוזוקי, ביוגרפיה, דסקוגרפיה, לימוד יוונית ועוד

העסק שלך יכול להופיע כאן. לחץ כאן לפרטים »


קישורים

רמבטיקה


תולדות הרמבטיקו

הרמבטיקו החלה במאה ה-19 בסגנון 'אמני' הזמר שר אמן אמן בסלסולים ערוכים בין בתי השיר.
ב-1922 יותר ממליון פליטים יוונים הוגלו מתורכיה ליוון ובנהם מוזיקאים מעולים. סגנון מהמהגרים האלה השפיע על התפתחות הרמבטיקה במיוחד מקצב הצ'יפטטלי ושמוש בזמרת.
בשנות ה-40 סגנון הרמבטיקו התחיל להיות מקובל באוכלוסיה הכללית ולא רק בתרבות העולם התחתון.
התפתחו נגני בוזוקי ורטואוזים כמו וסיליס צצניס וחיוטיס שהתעשרו מהמוזיקה. מוזיקת הרמבטיקו גם קבל איפיון יותר מערבי ושמוש בכלי נגינה כגון,גיטרות ופסנטרים ואקורדיון.
כלי הנגינה ברמבטיקו הראשונים והמסורתים הם הבוזוקי והבגלמה. הנגנים היו בונים את כלי הנגינה שלהם בעצמם,
בבתי הסוהר הבגלמה היתה הכלי הנפוץ כי זה קל לבנותו היות והיה עשוי מקליפת קוקוס וככלי קל מאוד להסתירו היות שבבתי הסוהר היהאיסור להשמיע שירי רמבטיקו.

נושאי שירי הרמבטיקו בעיקר היו'בבתי הסוהר' 'עולם תחתון'
'וחשיש' הרמבטיקו צמח משכבה חברתית עני שלא חיו לפי חוקי המדינה ועמדו בפני דיכוי משטרתי ונידוי חברתי הם ניקראו- רמבטאס פירושו אנשים זרים מבחוץ או מנגס פרחכים הם דיברו בסלנג מיוחד במינו ונהגו לעשן חשיש הן ע'י נרגילות וסיגריות בתוך מחששות ובמערות. במחששות אלו היו תופסים ראש ובהשראת החשיש מהחבריםשרים להנאתם ולהנאת החברים ולו רק להופעות ציבוריות.
שירים אלו לאהיו שירים של אהבה היות ושירים על נשים בדרך כלל תיארו אותן באור שללי כמכשפות רעות והרסניות, הרמבטיקו היה אך ורק מוסיקת גברים בלבד,נשים לא שרו עד שהגיעו פליטים מתורכיה שאלהם היה מקובל לנשים לשיר ולרקוד - כדוגמא - רוזה אשכנזי היהודיה מתורכיה
.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 רדיו דבש יווני - מוזיקה יוונית מספר 1 בעולם