אורנה בוקי - הדרכת מחשבים
טיפים בכל מה שקשור למחשבים ועוד המון דברים אחריםשירים באינטרנט מכל הזמנים

מסתבר שהעמוד הפופולארי ביותר אחרי כל נושאי המחשבים השונים הוא עמוד השירים מכל הזמנים. אני מעדכנת אותו מדי פעם ומוסיפה עוד קישורים ומצגות להנאתכם


מועדפים

אני ממליצה לכם להוסיף את האתר שלי לרשימת המועדפים שלכם כי אני כל הזמן מוסיפה דברים. אני ממליצה על ביקורים חוזרים להנאתכם ושימושכם


מדריך לקניית מחשב חדש

חושבים לקנות מחשב חדש אבל לא יודעים בדיוק מה לקנות? הכנסו לעמוד המדריך לקניית מחשב חדש. זה  בוודאי יעזור לכם. בהצלחה


שאלות בנושאי מחשבים

יש לכם שאלות בנוגע למחשבים או תוכנות? הנכם מוזמנים לכתוב לי שאלות בעמוד שאלות בנושאי מחשבים ואשתדל לענות כמיטב יכולתי וידיעתי. אין לשאול שאלות בנושאים טכניים כי אני לא טכנאית


פרסום האתר שלי

אודה לכם אם תפיצו את כתובת האתר שלי בקרב מכריכם. תודה מראשכל הסקרים »


קישורים

סדר וניקיון במחשב


הכינו מחשבכם לפסח

 חג הפסח כבר כמעט כאן, הבית נקי ומסודר וכעת הגיע הזמן לעשות גם סדר ונקיון במחשב. תופתעו לגלות איך לאחר ביצוע מספר פעולות פשוטות יחסית תקבלו מחשב מהיר יותר ונעים הרבה יותר לעבודה.

 שולחן העבודה של המחשב נראה כל כך עמוס עד שלא מוצאים אפילו את סל המיחזור?  רשימת המועדפים שלכם כל כך עמוסה עד שכדי למצוא אתר שהוספתם למועדפים אתם מעדיפים להיעזר במנוע חיפוש?

 הסרת תוכנות לא שימושיות

בתור התחלה ניגש אל תפריט "התחל", "לוח הבקרה", "הוספה/הסרה של תוכניות", בחלון שיפתח לפנינו נקבל רשימה של כל התוכנות והמשחקים שמותקנים אצלנו במחשב, עברו על הרשימה והסירו תוכנות ומשחקים שאינכם עושים בהם שימוש יותר.

 ניקוי שולחן העבודה

אם שולחן העבודה שלכם עמוס באייקונים וקיצורי דרך של כל בני הבית מומלץ ליצור תיקיות בשולחן העבודה כמספר המשתמשים במחשב ולתת לכל תיקייה שם של משתמש. כדי ליצור תיקייה חדשה על שולחן העבודה יש ללחוץ עם לחצן העכבר הימני במקום פנוי על שולחן העבודה ואז לבחור באפשרות "חדש" ובתת התפריט לבחור באפשרות "תיקייה" ולתת לתיקייה שם של משתמש.כל משתמש יעביר לתיקייה הפרטית שלו את האייקונים שעל שולחן העבודה שבהם הוא משתמש.

 סדר בתוכנת הדואר

אם תיקיית הדואר הנכנס שלכם מלאה במכתבים ישנים ששייכים לקטגוריות שונות אפשר ומומלץ ליצור תיקיות נוספות על מנת למיין את הדואר. ראשית, דברי דואר שאין לכם עוד צורך לשמור מומלץ למחוק מתיקיית תיבת דואר נכנס וכן מתיקיית פריטים שנמחקו, כמו כן מומלץ לעבור אל תיקיית "פריטים שנשלחו" ולמחוק את כל המיילים ששלחתם ואינכם זקוקים לתיעוד שלהם וכמובן למחוק אותם שוב מתיקיית "פריטים שנמחקו". כדי ליצור תתי תיקיות מתחת לתיקייה של "דואר נכנס" יש ללחוץ על מקש העכבר הימני על תיקיית "דואר נכנס" לבחור באפשרות "תיקייה חדשה" ובחלון שנפתח לתת שם לתיקייה ולאשר. כעת אפשר להעביר מיילים חשובים לתיקייה חדשה זו.

 פינוי מקום בעזרת הצורב

כמעט בכל מחשב היום יש צורב תקליטורים והגיע הזמן לעשות בו שימוש, סביר להניח שיש במחשב שלכם אוסף נכבד של שירים שהורדתם מהאינטרנט ואת רובם אינכם שומעים באופן שוטף. מומלץ לצרוב לתקליטורים את כל השירים והסרטים שהורדתם ואז למחוק אותם מהדיסק הקשיח על מנת לפנות מקום לשירים וסרטים חדשים. כמו כן מומלץ בחום אחת לתקופה לגבות לדיסקים מסמכים ושאר מידע חיוני שקיים במחשב וזאת בכדי להקדים תרופה לוירוס.

 סדר במועדפים

אם רשימת האתרים שנמצאים אצלכם בתיקיית המועדפים כל כך גדולה עד שאינכם מוצאים בה כלום מומלץ לעבור שוב על הרשימה, למחוק את כל האתרים הלא רלוונטים ולתייק את האתרים הנותרים בתיקיות לפי נושאים על מנת להקל עליכם את השימוש במועדפים. מתוך תפריט "מועדפים" ישנו כפתור שנקרא "ארגן/סדר מועדפים" לחיצה עליו תפתח לכם חלון נוסף שבו תוכלו ליצור תיקיות לפי נושאים ולקטלג את רשימת האתרים שלכם בצורה נוחה ויעילה.

 טיפול בקבצים זמניים

תוך כדי עבודה על המחשב וגלישה באינטרנט המחשב שלכם אוגר כמות עצומה של קבצים זמניים שתופסים נפח רב בדיסק הקשיח. כדי להיפטר מקבצים יש להיכנס אל חלון "המחשב שלי" לחצו לחיצה ימנית על אות כונן הדיסק הקשיח ובחרו באפשרות "מאפיינים", בחלון שייפתח לחצו על הכפתור "ניקוי דיסק" וייפתח בפניכם חלון נוסף עם רשימת סוגי הקבצים הזמניים שהמערכת ממליצה למחוק. סמנו אותן ובצעו מחיקה.

 סריקה ואיחוי

לאחר ביצוע כל הפעולות הנ"ל מומלץ לרוקן את סל המיחזור ואז כדי לייעל יותר את עבודת הדיסק הקשיח יש לגשת אל "התחל", "תוכניות", "עזרים", "כלי מערכת", ולבחור באפשרות "סורק הדיסק". לאחר סריקת הדיסק הקשיח יש לחזור על אותם צעדים ובמקום לבחור בסריקת הדיסק יש לבחור באפשרות איחוי הדיסק על מנת שהמערכת תבצע סידור יעיל יותר של הקבצים במחשב.

  הטיפ השבועי: נקיון פיזי למחשב: מומלץ למשתמשים מנוסים יותר:בנוסף לנקיון המחשב שעשינו דרך מערכת ההפעלה מומלץ גם לנקות את תוככי המחשב מכיוון שהאבק והלכלוך שמצטבר על הכרטיסים ועל לוח האם גורמים לרכיבים להתחמם יותר ובכך להחליש את ביצועי המחשב. לפני שפותחים את המארז יש לוודא שכבל המתח מנותק פיזית מהמחשב ואז פותחים את שני הברגים שמאחרוי המארז ובעזרת מכשיר פן, או שואב אבק קטן מנקים את כל מצבורי האבק והלכלוך.

 

חג פסח כשר ושמח

 

 נשארתם עם שאלות? צוות מיחשוב פור יו ישמח לענות לכם בטלפון או באמצעות דואר אלקטרוני או דרך פורום התמיכה שבאתר.

 


מדור חושבים מחשבים בחסות
מיחשוב פור יו
פתרונות תקשורת ומיחשוב מתקדמים
שבזי 58 בית גרמה, ראש העין טלפקס: 0390110962008-10-26 07:33:29, שחר שטרית

תודה זה ממשעזר לי אבל עים תשימי באתר לגבי מחשב נייד גם כול הדרכים לנקות אותו אני ממש הישמח אבל בעיקרון עזר לי מאוד תודה...

השאירו את תגובתכם

שם
 
אורנה בוקי - הדרכת מחשבים