בעיות במחשב,לא יודעים איך איפה ולמה,עטלף יודע
******תשובות ופתרונות לשאלות שלא קיבלתם עליהן תשובה בתחום המחשב (תמיכה צמודה עד הפתרון)******סחיטת מחשב

גבו עוד היום את מחשבכם ואל תחכו דקה יותר, קיימת תופעה של סחיטת משתמשי מחשב ע"י האקרים אשר מצפינים את כל הקבצים שלכם במחשב הכל כולל הכל ואם לא משלמים תגידו שלום למסמכים ולתמונות שלכם. לא לפתוח שום מייל של מישהו שאינו מוכר ב- 100% ובטח לא קישורים מצורפים. הדבר אמיתי ומיליוני אנשים בעולם נסחטים כל יום. תוכנות ההגנה יודעות לנטרל את הוירוס שנשלח אך הקבצים שהוצפנו דינם מוות!! קחו זאת בחשבון. אז קדימה לגבות עכשיו את כל החומר החשוב שלכם.


ווינדוס 8

קניתם מחשב חדש עם ווינדוס 8, אל תמהרו לבצע עדכונים, כמו בכל מערכת הפעלה חדשה של מיקרוסופט אתם תחזו כל מיני באגים כגון בעיות הקשורות להגדרות צריכת החשמל (מצב שינה וכו`) ועוד. המתינו עד להתיצבות העדכונים ורק אז תעדכנו.


להחזיר את כפתור ההתחל ל- WINDOWS 8

הדבר הראשון שתחוו לאחר עבודה עם ווינדוס 8 הוא חוסר בכפתור ההתחל המוכר לנו וחיפוש נואש אחריו. עלמנת להחזירות הורידו את התוכנה CLASSIC SHELL הפעילו אותה ואז תבחרו את כפתור ההתחל שלכם


אנטיוירוס לסמארטפון

מכשיר הסמארטפון הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו ורובנו מנהלים את חיינו בתוך קופסת הפלא הזאת. כמובן שלצד היתרונות ישנו חסרון אחד גדול : מידע רב ויקר ערך משייט לו ללא אבטחה ונגיש לכל פורץ. ההאקרים הבינו שהלהיט החדש הוא לא המחשב הנייח או הנייד שלנו אלא הסמארטפון שכולנו מחזיקים ועל כן וירוסים רבים נכתבים כיום ונשתלים בתוך אפליקציות ומאפשרות להאקרים לפרוץ למכשיר שלנו דבר אשר יכול לגרום לנזק עצום של גניבת מידע, חדירה לפרטיות, האזנות, גניבת זהות, ועוד איף סוף אפשרויות. מומלץ להתקין אנטיוירוס AVG או AVIRA או AVAST לסמארטפון מחנות האפליקציות. הם חינמים ועושים עבודה לא רעה בכלל.


ספק הכח במחשב

ספק הכח של המחשב הינו רכיב חומרה שאחראי ללא מעט בעיות קשות לאבחון במחשב. מומלץ לבדוק את תקינות מאוורר הספק ואופן סיבובו מידי פעם. סימפטומים של ספק תקול יכולים להטעות ולהצביע על תקלות בלוח האם, דיסק קשיח ומעבד. מומלץ להסתכל על המאוורר ולראות אם הוא מסתובב באופן חלק ואם הוא נקי מאבק. בעת קניית מחשב אל תחסכו אל רכיב זה הוא חשוב מאד ושווה להשקיע בו!!קישורים

הצילו וירוס !!!!!!!!!!!!!! נא להירגע ולקרוא


וירוסים וטרויאנים הם דבר נפוץ מאד לצערי ותוכנות ההגנה לא מצליחות להדביק את הקצב. במדריך זה אתן לכם את פעולות החירום אשר ניתן לבצע על מנת לנסות ולהתגבר על ה"הנגיף" בתקווה שלא מאוחר מידי. מידי פעם אתן כאן פתרונות לניקוי טרויאנים ווירוסים אופנתיים כגון טרויאני שתוקף דיסקים נשלפים ודיסק און קי או וירוס שחוזר גם לאחר פירמוט.


תוכנות אשר מומלצות שיהיו במחשב או בשמירה בתיקיה במחשב במקרה הצורך:

1. ממליץ מאד להתקין את אנטיוירוס בשם אנטיויר של AVIRA שהוא חזק מאד ומומלץ שיהיה במחשב לפני התקפה כלשהי.הורדה מכאן: ANTIVIR האיקון שלה הוא:

2. מומלץ מאד שתהיה מותקנת לכם התוכנה MALWAREBYTES נגד טרויאנים חזקה מאד ובעברית הורדה מכאן:
MALWAREBYTES האיקון שלה הוא>

3.ממליץ להוריד את חבילת חילוץ עטלף שיש בה הרבה כלים שיכולים להציל את מחשבכם וכלים אשר יעזרו לכם לנטר את המערכת כאשר תדרשו בעת פניה אליי. הורדה מכאן: חבילת חילוץ עטלף

4.הורידו את התוכנה Autorun Eater 2.4 (לא לצחוק אחרי הפעלתו!!) שתטפל בוירוס AUTORUN.INF שמאד נפוץ. תוכנה זו תופיע לכם בסרגל ליד השעון עם האיקון

5.עוד כלי שנצטרך למשל על מנת לבטל הפעלה אוטומטית של דיסק און קי או דיסק נשלף הוא Powertoys for Windows XP (בווינדוס 7 זה מבוטל אוטומטית מטעמי אבטחה). לתוכנה הזו אין איקון על שולחן העבודה ויש להפעילה כך:התחל>כל התכניות>TWEAK UI

6.כדאי ללמוד כיצד נכנסים למצב בטוח (SAFE MODE) מצב בו ניתן לרוב למחוק טרויאנים וקבצים עקשנים המסרבים להימחק.

7.ממליץ לבצע סריקה עם תוכנה חזקה מאד בשם COMBOFIX והפעלתה באמצעות המדריך הבא. (במצבים קשים זו התוכנה שתציל אותכם)

*****************************************************

ולעבודה!

1. טיפ למניעת כניסת וירוס לדיסק און קי

כנסו לדיסק און קי שלכם וצרו תיקיה חדשה בשם AUTORUN.INF
כאשר הוירוס ינסה להיכנס ולקרוא לעצמו בשם AUTORUN.INF הוא לא יצליח כי קיימת תיקיה בשם זה ולכן לא יוכל להחליפה  מומלץ לבצע זאת על דיסק און קי לאחר אתחול (פירמוט)

2. הדיסק און קי שלכם נגוע בוירוס כיצד תנקו אותו:
התקינו ותפעילו את התוכנה
Powertoys for Windows XP
כעת נבטל בתוכנה את ההפעלה האוטומטית של דיסקים נשלפים ראו תמונה:

 
לאחר שביטלנו את ההפעלה האוטומטית של הדיסק און קי נוכל להכניס אותו לחיבור ה USB במחשב. כעת ניכנס ל "מחשב שלי" (MY COMPUTER)
ונעמוד עם העכבר על הדיסק הנשלף שהוא הדיסק און קי שלנו. במידה ואין עליו חומר חשוב מומלץ לאתחל אותו (לפרמט) אותו ישר כך:
לחצן ימני של העכבר על הדיסק הנשלף (או בשמו כפי שהוא מופיע אצלכם) >אתחול-בחרו בהתחל ותמתינו לסיום ואישור. הוציאו אותו מהמחשב בזה סיימתם את הניקוי.
במידה ואתם רוצים להציל את החומר שבדיסק און קי אז עליכם במקום לאתחל אותו, עליכם ללחוץ עם לחצן ימני של העכבר עליו ואז לבחור ב SCAN WITH ANTIVIR או כל אנטיוירוס אחר שיש לכם ואז להמתין לסיום הסריקה ולאשר מחיקה של הוירוס.

3. על מנת לנקות מחשב שנפגע מהוירוס יש לבצע סריקה של המחשב עם אנטיויר ו MALWAREBYTES במצב רגיל ובמצב בטוח ויש להתקין את התוכנה Autorun Eater 2.4 אשר תאתר את הקובץ AUTORUN.INF ותמחוק אותו.

4. ניתן להשתמש גם בתוכנה הבאה לחיסון המחשב וההתקן הנשלף נגד הוירוס הפופולארי הזה
---------------------------------------------------------------------

וירוס במודמים (Psyb0t)!

כן כן אתם שומעים טוב ואם חברות התשתית שלכם תצחק עליכם שלחו אותם לעטלף!

יש וירוס שתוקף מודמים ממספר סוגים והפצתו החלה במקסיקו ואוסטרליה ונפוץ מאד במחשבים המחוברים ע"י התקשרות ללא חייגן!!

כיצד מזהים שאכן זה הוירוס:
גם לאחר פירמוט המחשב לאחר שתתחברו לאינטרנט מיד "תחטפו" אותו דרך המודם שנגוע אך כמובן זה ישגע אותכם "הרגע התקנתי מחדש את מערכת ההפעלה כיצד אותה תופעה חוזרת לי????"

אם לאחר פירמוט תיקחו את המחשב לבית אחר ותחברו אותו לרשת תראו שהכל בסדר ואין קפיאת מחשב ואין הודעות כגון:
מה שעליכם לעשות זה לבקש מחברת התשתית שלכם (כבלים או בזק או ספק אחר) להחליף את המודם ותתעקשו על זה!! אני כבר ניקיתי כמה מחשבים הנגועים בוירוס הזה וסברתי את התופעה לחברות כאשר היה צורך כך שהם אמורים כבר לדעת שזה קיים.
ממליץ לבטל את ההתקשרות ללא חייגן ובמקרים קשים יש לשנות את שם המשתמש והססמה שלכם. אבל תתחילו בהחלפת המודם לרוב זה יפתור לכם מיד את הבעיה (כמובן שעל המחשב להיות נקי מהוירוס).

הנה כתבה בנושא (תראו אותה לטכנאי שיגיע אליכם).

******************************************************

במידה ואתם נמצאים במצב בו המחשב פגועומצא במצב של מתקפה אלימה יש מספר תוכנות שתוכלו להפעיל בנוסף על מנת לשחרר את המחשב מהעומס של הוירוסים על מנת שתוכלו לטפל בו באופן יסודי יותר לאחר הניקוי הראשוני.

כיצד מבצעים זאת?

ישנם מספר תוכנות ניקוי ניידות שניתן להכניסם למחשב דרך דיסק און קי או כל אמצעי אחר ולהפעילם ללא צורך בהתקנה. מומלץ להכניסם למחשב מבעוד מועד ליום סגריר:

McAfee Stinger
Microsoft Safety Scanner
Avira AntiVir Removal Tool  ( לא תומך בויסטה וונידוס 7)
Kaspersky Virus Removal Tool 2010
Kaspersky Virus-fighting utilities


כאשר מצבו של המחשב מבחינת וירוסים הוא סופני ולא ניתן להכניס דבר לתוכו אל יאוש יש אופציה של הכנת דיסק הצלה שעולה באתחול וסורק את המחשב הנגוע. להלן מס' תוכנות:

Microsoft Standalone System Sweeper Beta (חובה שמערכת ההפעלה תהיה חוקית)
Acronis Antimalware CD
Kaspersky Rescue Disk 10
Avira AntiVir Rescue System
BitDefender Rescue CD
Dr.Web® LiveCD

את קבצי ה ISO יש לצרוב כ IMAGE בנרו ואז יווצר לכם דיסק הניתן לאיתחול

עצה מ-^עטלף^> אל תחכו שתותקפו, הכינו מראש את חבילת כלי הנשק שציינתי במדריך זה. צרו תיקיה חדשה במחשב והכניסו לתוכה את כל התוכנות שהמלצתי כאן , מי יודע אולי תצטרכו אותם ?!?!?
בהצלחה

 

 
*** עטלף - פתרון נקודה סוף *** http://www.atalef.area.co.il